Drobečková navigace:

PRAGODENT


 
   

NEPOSTRADATELNÝ NÁSTROJ V PRAXI DENTÁLNÍ HYGIENY DENTIST+ DH

DENTIST+ DH® nabízí snadné vedení kartotéky, přehledné a úplné zadávání dat do grafického dentálního kříže, jejich zobrazení a předávání, komunikaci s klienty formou SMS a platby přes platební terminál. Systém lze použít v praxi dentální hygieny i ve spolupráci se zubním lékařem, který již používá software DENTIST+®. Přednášející: Václav Čermák, Štěpánka Kuruczová
Typ akce: Přednáška


Datum zahájení: Pátek, 2019-10-04 15:00 - 15:55

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1

Organizátor: CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

WWW: www.cgm.cz

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Jak to celé funguje?

DENTIST+ DH je obdobou dnes již známého a rozšířeného ambulantního systému pro zubní lékaře DENTIST+. Velkou výhodou jsou možnosti využití ve všech případech, se kterými přijde dentální hygienistka či hygienista do styku. Máme pro Vás řešení, ať už pracujete v zařízení společně se zubním lékařem, nebo otevíráte svou vlastní praxi dentální hygieny.

 

Co vlastně DENTIST+ DH umí?

Mezizubní kartáčky, floss picky, dentální nitě, index BOP

V aplikaci se v části určené pro dentální hygienu (karta pacienta – záložka Indexy – dentální hygiena) nachází dentální kříž, v němž je možné zaznamenat IBI (Interdental Bleeding Index) určující celkové skóre zdraví mezizubních prostor. Zároveň je možné zadat IA (Interdental Access) neboli průchodnost mezizubních oblastí.

 

Systém Vám nabízí plnou podporu číselníku s mezizubnímí kartáčky, který si můžete jako uživatelé ještě upravit podle svého a například tak definovat pořadí jednotlivých kartáčků a doporučit užívání určitých dentálních nití a flosspiců.

 

 

Instruktáž a instruktážní výstup pro pacienta
Program umožňuje také poskytnout klientovi instruktážní výstup, nabízí předdefinované fráze, které podle Vašich záznamů použije a Vám ulehčí/zrychlí práci. Tyto texty klientovi připomenou, jak řádně a pravidelně pečovat o svůj chrup v podobě správné techniky čištění zubů. Velkou výhodou jsou ilustrační obrázky, které ukáží stav před ošetřením a po něm.

Edukační výstup je možné poskytnout jak v papírové, tak v elektronické formě.

Pro praxi dentální hygieny je také důležitou oblastí měření různých indexů jejich změna v čase – zda dochází ke zhoršení, případně zlepšení stavu a jak rychle k těmto změnám dochází.

 

Program aktuálně umožňuje zaznamenat indexy jako např. API, PBI, CPITN, BOP, hnisavost nebo hloubku úponů gingiválního sulku a viklavost zubu. V rámci aktualizací programu dochází k pravidelnému rozšiřování těchto indexů.

Pokud byly na některé z minulých návštěv zaznamenány jakékoliv hodnoty, je tato skutečnost signalizována malými barevnými čtverečky v pravém horním rohu každé buňky. Barva čtverečků ukazuje, zda se daná hodnota od posledního měření zlepšila, či zhoršila.

Oslovování a upozorňování klientů

Sledovač událostí je funkce, která za Vás hlídá, jací klienti mají nárok na vykázání určitého výkonu v předem nastaveném intervalu, např. dentální hygiena 1x za 6 měsíců. V napojení na modul CGMesky umí těmto zákazníkům odeslat SMS zprávu podle předdefinovaných vzorů (šablon). Samozřejmostí je pak připomenutí termínu příští návštěvy, které výrazně snižuje neomluvené absence klientů. 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje