Drobečková navigace:

PRAGODENT


 
   

Vydařená premiéra veletrhu PRAGODENT v Letňanech: Novinky představilo přes šest stovek značek


 

Mezinárodní dentální veletrh PRAGODENT, který se ve dnech 3. až 5. října 2019 poprvé konal na výstavišti PVA EXPO PRAHA, utvrdil svou pozici nejvýznamnější akce oboru ve střední Evropě. Návštěvníci, kterých dorazilo do Letňan téměř deset tisíc, se seznámili s novinkami a technologiemi více než šesti set značek a společností na expozicích 175 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí.

Na novinky, trendy, produkty a technologie z oboru stomatologie se do Letňan přijelo podívat 9 735 návštěvníků během tří dnů. Jak ukázal zájem a spokojenost odborné veřejnosti i vystavovatelů, profesionální veletržní zázemí a s ním i využitá možnost rozšíření výstavní plochy představily zcela nový, silnější a atraktivnější PRAGODENT. Expozice prezentující přesně 644 značek a společností připravili vystavovatelé ze 14 zemí světa na ploše 11 400 čtverečních metrů a na všech stranách zavládla s oborovou událostí roku maximální spokojenost. Veletrh tak svou premiéru pod vedením nového organizátora ABF, a.s. na výstavišti PVA EXPO PRAHA zvládl na výbornou. Hlavním odborným partnerem veletrhu byla Česká stomatologická komora (ČSK), hlavním partnerem veletrhu byla Česká asociace výrobců a prodejců potřeb pro stomatologii CZECHDENT.

V partnerství s ČSK

Česká stomatologická komora souběžně s veletrhem v prostorách výstaviště uspořádala (ve dnech 4. a 5. října) již 22. mezinárodní kongres Pražské dentální dny. Ten si nenechalo ujít 1 250 profesionálů z oboru, kteří si vyslechli přednášky a prezentace významných osobností oboru z Česka, ale například i ze Švýcarska, Německa nebo Maďarska.

Veletrh PRAGODENT, který je zaměřen na odbornou veřejnost, je oborově rozčleněn do sedmi základních oblastí. Představuje novinky, trendy i přelomové technologie v sekcích stomatologické ordinace, stomatologické laboratoře, preventivní péče, hygieny a bezpečnosti práce, farmaceutických přípravků, služeb a vědy a vzdělávání.

Návštěvníci z řad zubních lékařů, techniků, dentálních hygienistek a dalších oborových pracovníků ve světě stomatologie si mohli na místě prozkoumat nejnovější produkty značek zvučných jmen, například Dentamed, Fénix, Interdent, Herbadent, Henry Schein, Oral-B, Liehmann, Schafferová, Philips, JPS, Dürr Dental , EveryDent a mnoho dalších.

Partnerství veletrhu i galavečera s Českou asociací výrobců a prodejců potřeb pro stomatologii CZECHDENT

Pro asociaci CZECHDENT se v letošním roce veletrh PRAGODENT stal prioritní akcí v ČR a téměř všichni její členové se veletrhu účastnili s velkolepými expozicemi. Asociace se také stala partnerem společenského večera, kterého se zúčastnilo téměř 1 200 vystavovatelů a odborných návštěvníků. Ti ocenili zejména dramaturgii večerního koncertního programu, koncert kapel Framus 5, YesBlues a Parolet. Partnerskou zónu VIP HERBADENT LOUNGE využili návštěvníci ke klidnému posezení a vybranému občerstvení.

Program napříč obory

V rámci veletrhu byl připraven i bohatý program. Kromě zmiňované mezinárodní konference Pražské dentální dny se mohli zájemci zúčastnit např. workshopů frézování korunek na stánku značky HENRY SCHEIN CONNECTDENTAL nebo Jak vyrobit vlastní implantační šablonu s BELdental, interaktivní soutěž pořádaná Komorou zubních techniků pro studenty středních škol s atraktivní výhrou – tabletem předaným namístě výherkyni či Dentální hygiena – pilíř prevence ve stomatologii od Asociace dentálních hygienistek ČR. V sálech PVA EXPO PRAHA hovořili také odborníci o tématu Certifikáty a jejich využití v ordinaci zubního lékaře – implementace v programu Stomatolog a novinky v roce 2019 na přednášce od spol. HoboSoft® a mnoho dalších. 

 

ZÁKLADNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE VELETRHU PRAGODENT 2019:

Počet vystavovatelů: 175

Počet zastoupených značek/firem: 644

Počet zahraničních vystavovatelů: 54

Počet států: 14

Čistá výstavní plocha (v m2): 7 796

Hrubá výstavní plocha (v m2): 11 400

Počet návštěvníků: 9 735 včetně kongresu Pražské dentální dny

Společnost ABF, a.s. po důkladném zvážení situace na trhu a po konzultacích s partnery a vystavovateli veletrhu přistoupila k novince – dvouletému cyklu veletrhu, který kopíruje termín konání veletrhu IDS v Německu.  Příští ročník veletrhu se tedy uskuteční v termínu 14.–16. 10. 2021 opět v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

  
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje